Топ-100
Poprzednia

ⓘ Prezydium Rady Ministrów



                                     

ⓘ Prezydium Rady Ministrów

  • Prezydium rządu – nieformalna część Rady Ministrów, w skład której wchodzi Prezes Rady Ministrów oraz jego zastępcy.
  • Prezydium Rady Ministrów – aparat pomocniczy Prezesa Rady Ministrów w II Rzeczypospolitej.
                                     

1. Skład prezydium drugiego rządu Mateusza Morawieckiego od 15 listopada 2019

  • Mateusz Morawiecki PiS
  • Prezes Rady Ministrów
  • Piotr Gliński PiS – minister kultury i dziedzictwa narodowego od 15 listopada 2019
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Jarosław Gowin Porozumienie – minister nauki i szkolnictwa wyższego od 15 listopada 2019
  • Jacek Sasin PiS – minister aktywów państwowych od 15 listopada 2019
                                     

2. Skład prezydium pierszego rządu Mateusza Morawieckiego od 11 grudnia 2017 do 15 listopada 2019

  • Mateusz Morawiecki PiS – minister rozwoju i minister finansów
  • Prezes Rady Ministrów
  • Beata Szydło PiS – szefowa Komitet Społecznego RM od 11 grudnia 2017 do 3 czerwca 2019
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Piotr Gliński PiS – minister kultury i dziedzictwa narodowego od 11 grudnia 2017 do 15 listopada 2019
  • Jarosław Gowin Porozumienie – minister nauki i szkolnictwa wyższego od 11 grudnia 2017 do 15 listopada 2019
                                     

3. Skład prezydium rządu Beaty Szydło od 16 listopada 2015 do 11 grudnia 2017

  • Beata Szydło PiS
  • Prezes Rady Ministrów
  • Jarosław Gowin Polska Razem – minister nauki i szkolnictwa wyższego
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Mateusz Morawiecki PiS – minister rozwoju i minister finansów
  • Piotr Gliński PiS – minister kultury i dziedzictwa narodowego
                                     

4. Skład prezydium rządu Ewy Kopacz od 22 września 2014 do 16 listopada 2015

  • Prezes Rady Ministrów
  • Ewa Kopacz PO
  • Tomasz Siemoniak PO – minister obrony narodowej
  • Janusz Piechociński PSL – minister gospodarki
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
                                     

5. Skład prezydium drugiego rządu Donalda Tuska od 18 listopada 2011 do 22 września 2014

  • Donald Tusk PO
  • Prezes Rady Ministrów
  • Elżbieta Bieńkowska PO – minister infrastruktury i rozwoju od 27 listopada 2013
  • Waldemar Pawlak PSL – minister gospodarki do 27 listopada 2012
  • Jacek Rostowski PO – minister finansów od 25 lutego 2013 do 27 listopada 2013
  • Janusz Piechociński PSL – minister gospodarki od 6 grudnia 2012
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
                                     

6. Skład prezydium pierwszego rządu Donalda Tuska od 16 listopada 2007 do 18 listopada 2011

  • Donald Tusk PO
  • Prezes Rady Ministrów
  • Waldemar Pawlak PSL – minister gospodarki
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Grzegorz Schetyna PO – minister spraw wewnętrznych i administracji do 13 października 2009
                                     

7. Skład prezydium rządu Jarosława Kaczyńskiego od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007

  • Prezes Rady Ministrów
  • Jarosław Kaczyński PiS
  • Andrzej Lepper ur. 1954, zm. 2011 Samoobrona – minister rolnictwa i rozwoju wsi do 22 września 2006 i od 16 października 2006 do 9 lipca 2007
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Przemysław Gosiewski ur. 1964, zm. 2010 PiS – Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów od 8 maja 2007 do 7 września 2007 i od 11 września 2007 do 16 listopada 2007
  • Ludwik Dorn PiS – wiceprezes Rady Ministrów do 27 kwietnia 2007, minister spraw wewnętrznych i administracji do 7 lutego 2007
  • Zyta Gilowska bezpartyjna ur. 1949, zm. 2016 – minister finansów od 22 września 2006 do 7 września 2007 i od 10 września 2007 do 16 listopada 2007
  • Roman Giertych LPR – minister edukacji narodowej do 13 sierpnia 2007
                                     

8. Skład prezydium rządu Kazimierza Marcinkiewicza od 31 października 2005 do 14 lipca 2006

  • Prezes Rady Ministrów
  • Kazimierz Marcinkiewicz PiS
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Roman Giertych LPR – minister edukacji narodowej od 5 maja 2006 do 14 lipca 2006
  • Andrzej Lepper ur. 1954, zm. 2011 Samoobrona – minister rolnictwa i rozwoju wsi od 5 maja 2006 do 14 lipca 2006
  • Zyta Gilowska bezpartyjna ur. 1949, zm. 2016 – minister finansów od 7 stycznia 2006 do 24 czerwca 2006
  • Ludwik Dorn PiS – minister spraw wewnętrznych i administracji od 21 listopada 2005 do 14 lipca 2006,
                                     

9. Skład prezydium drugiego rządu Marka Belki od 11 czerwca 2004 do 31 października 2005

  • Marek Belka SLD
  • Prezes Rady Ministrów
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Izabela Jaruga-Nowacka ur. 1950, zm. 2010 Unia Pracy – minister polityki społecznej od 24 listopada 2004 do 31 października 2005
  • Jerzy Hausner SLD – minister gospodarki i pracy do 31 marca 2005
                                     

10. Skład prezydium rządu Leszka Millera od 19 października 2001 do 2 maja 2004

  • Leszek Miller
  • Prezes Rady Ministrów
  • Józef Oleksy ur. 1946, zm. 2015, minister spraw wewnętrznych i administracji od 21 stycznia 2004 do 21 kwietnia 2004
  • Marek Belka, minister finansów do 6 lipca 2002
  • Grzegorz Kołodko, minister finansów od 6 lipca 2002 do 16 czerwca 2003
  • Jerzy Hausner, minister gospodarki, pracy i polityki społecznej od 16 czerwca 2003 do 2 maja 2004
  • Marek Pol, minister infrastruktury
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Jarosław Kalinowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi do 3 marca 2003
                                     

11. Skład prezydium rządu Jerzego Buzka od 19 października 1997 do 19 października 2001

  • Jerzy Buzek
  • Prezes Rady Ministrów
  • Janusz Tomaszewski, minister spraw wewnętrznych i administracji do 3 września 1999
  • Longin Komołowski ur. 1948, zm. 2016, minister pracy i polityki społecznej od 19 października 1999 do 19 października 2001
  • Janusz Steinhoff, minister gospodarki od 12 czerwca 2000 do 19 października 2001
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Leszek Balcerowicz, minister finansów do 8 czerwca 2000
                                     

12. Skład prezydium rządu Włodzimierza Cimoszewicza od 4 lutego 1996 do 19 października 1997

  • Prezes Rady Ministrów
  • Włodzimierz Cimoszewicz
  • Grzegorz Kołodko, minister finansów od 15 lutego 1996 do 4 lutego 1997
  • Roman Jagieliński, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej od 15 lutego 1996 do 10 kwietnia 1997
  • Marek Belka, minister finansów od 4 lutego 1997 do 31 października 1997
  • Mirosław Pietrewicz, minister skarbu państwa od 15 lutego 1996 do 31 października 1997
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Jarosław Kalinowski, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej od 24 kwietnia 1997 do 31 października 1997
                                     

13. Skład prezydium rządu Józefa Oleksego od 4 marca 1995 do 4 lutego 1996

  • Józef Oleksy ur. 1946, zm. 2015
  • Prezes Rady Ministrów
  • Grzegorz Kołodko, minister finansów
  • Roman Jagieliński, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Aleksander Łuczak, wiceprezes Rady Ministrów do 7 lutego 1996, minister nauki od 7 marca 1995 do 31 października 1997
                                     

14. Skład prezydium rządu Waldemara Pawlaka od 26 października 1993 do 4 marca 1995

  • Prezes Rady Ministrów
  • Waldemar Pawlak
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Włodzimierz Cimoszewicz, minister sprawiedliwości i prokurator generalny
  • Marek Borowski, minister finansów do 8 lutego 1994
  • Aleksander Łuczak, minister edukacji narodowej
                                     

15. Skład prezydium rządu Tadeusza Mazowieckiego RP od 1 stycznia 1990 do 12 stycznia 1991

  • Tadeusz Mazowiecki ur. 1927, zm. 2013
  • Prezes Rady Ministrów
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Czesław Kiszczak ur. 1925, zm. 2015, minister spraw wewnętrznych do 6 lipca 1990
  • Czesław Janicki ur. 1926, zm. 2012, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej do 6 lipca 1990
  • Leszek Balcerowicz, minister finansów
  • Jan Janowski ur. 1928, zm. 1998
                                     

16. Skład prezydium rządu Tadeusza Mazowieckiego PRL od 12 września 1989 do 31 grudnia 1989

  • Prezes Rady Ministrów
  • Tadeusz Mazowiecki ur. 1927, zm. 2013
  • Leszek Balcerowicz, minister finansów
  • Czesław Janicki ur. 1926, zm. 2012, minister rolnictwa, gospodarki żywnościowej i leśnictwa
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Czesław Kiszczak ur. 1925, zm. 2015, minister spraw wewnętrznych
  • Jan Janowski ur. 1928, zm. 1998
                                     

17. Skład prezydium rządu Mieczysława Rakowskiego od 14 października 1988 do 1 sierpnia 1989

  • Mieczysław Rakowski ur. 1926, zm. 2008
  • Prezes Rady Ministrów
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Ireneusz Sekuła ur. 1943, zm. 2000
  • Janusz Patorski
  • Kazimierz Olesiak
                                     

18. Skład prezydium rządu Zbigniewa Messnera od 12 listopada 1985 do 14 października 1988

  • Zbigniew Messner ur. 1929, zm. 2014
  • Prezes Rady Ministrów
  • Władysław Gwiazda ur. 1935, zm. 1998, od 12 listopada 1985 do 23 października 1987
  • Manfred Gorywoda do 23 października 1987
  • Zdzisław Sadowski od 23 października 1987 do 14 października 1988
  • Józef Kozioł
  • Zbigniew Szałajda
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Zbigniew Gertych ur. 1922, zm. 2008, do 16 kwietnia 1987
                                     

19. Skład prezydium rządu Wojciecha Jaruzelskiego od 12 lutego 1981 do 12 listopada 1985

  • Wojciech Jaruzelski ur. 1923, zm. 2014
  • Prezes Rady Ministrów
  • Zbigniew Madej do 9 października 1982
  • Janusz Obodowski ur. 1930, zm. 2011, od 31 lipca 1981 do 12 listopada 1985
  • Jerzy Ozdowski ur. 1925, zm. 1994, od 12 lutego 1981 do 21 lipca 1982
  • Zenon Komender ur. 1923, zm. 1993, od 21 lipca 1982 do 12 listopada 1985
  • Henryk Kisiel ur. 1921, zm. 2000, od 12 lutego 1981 do 12 czerwca 1981
  • Andrzej Jedynak do 9 października 1982
  • Edward Kowalczyk ur. 1924, zm. 2000, od 31 października 1981 do 12 listopada 1985
  • Zbigniew Messner ur. 1929, zm. 2014, od 22 listopada 1983 do 12 listopada 1985
  • Stanisław Mach do 31 października 1981
  • Roman Malinowski
  • Mieczysław F. Rakowski ur. 1926, zm. 2008
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997, od 12 lutego 1981 do 31 lipca 1981
  • Zbigniew Szałajda od 9 października 1982 do 12 listopada 1985
  • Manfred Gorywoda od 22 listopada 1983 do 12 listopada 1985
  • Wiceprezesi Rady Ministrów


                                     

20. Skład prezydium rządu Józefa Pińkowskiego od 24 sierpnia 1980 do 12 lutego 1981

  • Prezes Rady Ministrów
  • Józef Pińkowski ur. 1929, zm. 2000
  • Tadeusz Grabski ur. 1929, zm. 1998, od 24 sierpnia 1980 do 8 października 1980
  • Kazimierz Barcikowski ur. 1927, zm. 2007, od 24 sierpnia 1980 do 8 października 1980
  • Stanisław Mach od 8 października 1980 do 12 lutego 1981
  • Roman Malinowski
  • Stanisław Kowalczyk ur. 1924, zm. 1998, od 8 października 1980 do 12 lutego 1981
  • Aleksander Kopeć ur. 1932, zm. 2015
  • Jerzy Ozdowski ur. 1925, zm. 1994, od 21 listopada 1980 do 12 lutego 1981
  • Henryk Kisiel ur. 1921, zm. 2000
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
                                     

21. Skład prezydium rządu Edwarda Babiucha od 3 kwietnia 1980 do 24 sierpnia 1980

  • Edward Babiuch
  • Prezes Rady Ministrów
  • Roman Malinowski
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997, od 3 kwietnia 1980 do 24 sierpnia 1980
  • Tadeusz Pyka ur. 1930, zm. 2009
  • Tadeusz Wrzaszczyk ur. 1932, zm. 2002, od 3 kwietnia 1980 do 24 sierpnia 1980
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Kazimierz Barcikowski ur. 1927, zm. 2007, od 3 kwietnia 1980 do 24 sierpnia 1980
                                     

22. Skład prezydium drugiego rządu Piotra Jaroszewicza od 27 marca 1976 do 3 kwietnia 1980

  • Prezes Rady Ministrów
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992
  • Józef Tejchma od 27 marca 1976 do 8 lutego 1979
  • Longin Cegielski ur. 1920, zm. 1987, od 27 marca 1976 do 3 kwietnia 1980
  • Jan Szydlak ur. 1925, zm. 1997, od 2 grudnia 1976 do 3 kwietnia 1980
  • Alojzy Karkoszka ur. 1929, zm. 2001, od 27 marca 1976 do 2 grudnia 1976
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997, od 27 marca 1976 do 3 kwietnia 1980
  • Tadeusz Wrzaszczyk ur. 1932, zm. 2002, od 27 marca 1976 do 3 kwietnia 1980
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Kazimierz Olszewski ur. 1917, zm. 2014, do 17 grudnia 1977
  • Tadeusz Pyka ur. 1930, zm. 2009, od 27 marca 1976 do 3 kwietnia 1980
  • Franciszek Kaim ur. 1919, zm. 1996, od 27 marca 1976 do 8 lutego 1979
  • Józef Kępa ur. 1928, zm. 1998, od 2 grudnia 1976 do 8 lutego 1979
  • Kazimierz Secomski ur. 1910, zm. 2002, od 2 grudnia 1976 do 3 kwietnia 1980


                                     

23. Skład prezydium pierwszego rządu Piotra Jaroszewicza kontynuacja rządu Józefa Cyrankiewicza od 23 grudnia 1970 do 25 marca 1976

  • Prezes Rady Ministrów
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992
  • Wincenty Kraśko ur. 1916, zm. 1976, od 13 lutego 1971 do 28 marca 1972
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997, od 23 grudnia 1970 do 25 marca 1976
  • Tadeusz Wrzaszczyk ur. 1932, zm. 2002, od 23 października 1975 do 25 marca 1976
  • Józef Tejchma od 29 marca 1972 do 25 marca 1976
  • Eugeniusz Szyr ur. 1915, zm. 2000, od 23 grudnia 1970 do 28 marca 1972
  • Tadeusz Pyka ur. 1930, zm. 2009, od 23 października 1975 do 25 marca 1976
  • Kazimierz Olszewski ur. 1917, zm. 2014, od 29 marca 1972 do 25 marca 1976
  • Józef Kulesza ur. 1919, zm. 1985, od 23 grudnia 1970 do 28 marca 1972
  • Franciszek Szlachcic ur. 1920, zm. 1990, od 29 maja 1974 do 25 marca 1976
  • Alojzy Karkoszka ur. 1929, zm. 2001, od 28 maja 1975 do 25 marca 1976
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Stanisław Majewski ur. 1915, zm. 1985, od 23 grudnia 1970 do 13 lutego 1971
  • Zdzisław Tomal ur. 1921, zm. 1984, od 23 grudnia 1970 do 25 marca 1976
  • Franciszek Kaim ur. 1919, zm. 1996, od 23 grudnia 1970 do 25 marca 1976
  • Jan Mitręga ur. 1917, zm. 2007, od 23 grudnia 1970 do 21 lutego 1975


                                     

24. Skład prezydium piątego rządu Józefa Cyrankiewicza od 28 czerwca 1969 do 23 grudnia 1970

  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Prezes Rady Ministrów
  • Marian Olewiński ur. 1912, zm. 1982, od 28 czerwca 1969 do 30 czerwca 1970
  • Józef Kulesza ur. 1919, zm. 1985, od 6 marca 1970 do 23 grudnia 1970
  • Mieczysław Jagielski ur. 1924, zm. 1997, od 30 czerwca 1970 do 23 grudnia 1970
  • Stanisław Kociołek ur. 1933, zm. 2015, od 30 czerwca 1970 do 23 grudnia 1970
  • Zdzisław Tomal ur. 1921, zm. 1984, od 28 czerwca 1969 do 23 grudnia 1970
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Stanisław Majewski ur. 1915, zm. 1985, od 28 czerwca 1969 do 23 grudnia 1970
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 28 czerwca 1969 do 23 grudnia 1970
  • Eugeniusz Szyr ur. 1915, zm. 2000, od 28 czerwca 1969 do 23 grudnia 1970
                                     

25. Skład prezydium czwartego rządu Józefa Cyrankiewicza od 25 czerwca 1965 do 27 czerwca 1969

  • Prezes Rady Ministrów
  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Eugeniusz Szyr ur. 1915, zm. 2000, od 25 czerwca 1965 do 22 grudnia 1968
  • Franciszek Waniołka ur. 1912, zm. 1971, od 25 czerwca 1965 do 22 grudnia 1968
  • Julian Tokarski ur. 1903, zm. 1977, od 25 czerwca 1965 do 14 grudnia 1965
  • Stefan Ignar ur. 1908, zm. 1992, od 25 czerwca 1965 do 27 czerwca 1969
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 25 czerwca 1965 do 27 czerwca 1969
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, od 25 czerwca 1965 do 22 grudnia 1968
                                     

26. Skład prezydium trzeciego rządu Józefa Cyrankiewicza od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965

  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Prezes Rady Ministrów
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965
  • Stefan Ignar ur. 1908, zm. 1992, od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965
  • Julian Tokarski ur. 1903, zm. 1977, od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965
  • Eugeniusz Szyr ur. 1915, zm. 2000, od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965
  • Franciszek Waniołka ur. 1912, zm. 1971, od 28 lipca 1962 do 24 czerwca 1965
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, od 18 maja 1961 do 24 czerwca 1965
                                     

27. Skład prezydium drugiego rządu Józefa Cyrankiewicza od 27 lutego 1957 do 15 maja 1961

  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Prezes Rady Ministrów
  • Eugeniusz Szyr ur. 1915, zm. 2000, od 27 października 1959 do 15 maja 1961
  • Eugeniusz Stawiński ur. 1905, zm. 1989, od 27 lutego 1957 do 15 maja 1961
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 27 lutego 1957 do 15 maja 1961
  • Julian Tokarski ur. 1903, zm. 1977, od 27 października 1959 do 15 maja 1961
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, od 27 lutego 1957 do 15 maja 1961
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Stefan Ignar ur. 1908, zm. 1992, od 27 lutego 1957 do 15 maja 1961
                                     

28. Skład prezydium pierwszego rządu Józefa Cyrankiewicza kontynuacja rządu Bolesława Bieruta od 18 marca 1954 od 20 lutego 1957

  • Prezes Rady Ministrów
  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Hilary Minc ur. 1905, zm. 1974, I zastępca Premiera od 18 marca 1954 do 10 października 1956
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Konstanty Rokossowski ur. 8 grudnia / 21 grudnia 1896, zm. 1968, od 18 marca 1954 do 13 listopada 1956
  • Jakub Berman ur. 1901, zm. 1984, od 18 marca 1954 do 4 maja 1956
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, od 24 października 1956 do 20 lutego 1957
  • Stefan Ignar ur. 1908, zm. 1992, od 24 października 1956 do 20 lutego 1957
  • Tadeusz Gede ur. 1911, zm. 1982, od 18 marca 1954 do 24 października 1956
  • Stanisław Łapot ur. 1914, zm. 1972, od 14 maja 1954 do 20 lutego 1957
  • Franciszek Jóźwiak ur. 1895, zm. 1966, od 16 kwietnia 1955 do 20 lutego 1957
  • Eugeniusz Stawiński ur. 1905, zm. 1989, od 4 maja 1956 do 20 lutego 1957
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 18 marca 1954 do 20 lutego 1957
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, II zastępca Premiera od 18 marca 1954 do 24 października 1956
  • Stefan Jędrychowski ur. 1910, zm. 1996, od 18 marca 1954 do 24 października 1956
                                     

29. Skład prezydium pierwszego rządu Bolesława Bieruta od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954

  • Prezes Rady Ministrów
  • Bolesław Bierut ur. 1892, zm. 1956
  • Stefan Jędrychowski ur. 1910, zm. 1996, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Tadeusz Gede ur. 1911, zm. 1982, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Zenon Nowak ur. 1905, zm. 1980, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Hilary Minc ur. 1905, zm. 1974, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Władysław Dworakowski ur. 1908, zm. 1976, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Konstanty Rokossowski ur. 8 grudnia / 21 grudnia 1896, zm. 1968, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Piotr Jaroszewicz ur. 1909, zm. 1992, od 20 listopada 1952 do 18 marca 1954
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
                                     

30. Skład prezydium pierwszego rządu Józefa Cyrankiewicza od 6 lutego 1947 do 20 listopada 1952

  • Józef Cyrankiewicz ur. 1911, zm. 1989
  • Prezes Rady Ministrów
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Antoni Korzycki ur. 1904, zm. 1990, od 6 lutego 1947 do 20 listopada 1952
  • Władysław Gomułka ur. 1905, zm. 1982, od 6 lutego 1947 do 20 stycznia 1949
  • Hilary Minc ur. 1905, zm. 1974, od 20 kwietnia 1949 do 20 listopada 1952
  • Stefan Jędrychowski ur. 1910, zm. 1996, od 12 grudnia 1951 do 20 listopada 1952
  • Hilary Chełchowski ur. 1908, zm. 1983, od 10 czerwca 1950 do 20 listopada 1952
  • Tadeusz Gede ur. 1911, zm. 1982, od 30 czerwca 1952 do 20 listopada 1952
  • Aleksander Zawadzki ur. 1899, zm. 1964, od 20 stycznia 1949 do 10 czerwca 1949 i od 28 kwietnia 1950 do 20 listopada 1952
                                     

31. Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej od 28 czerwca 1945 do 6 lutego 1947

  • Edward Osóbka-Morawski ur. 1909, zm. 1997
  • Prezes Rady Ministrów
  • Władysław Gomułka ur. 1905, zm. 1982, od 28 czerwca 1945 do 6 lutego 1947
  • Stanisław Mikołajczyk ur. 1901, zm. 1966, od 28 czerwca 1945 do 6 lutego 1947
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
                                     

32. Rząd Tymczasowy Rzeczypospolitej Polskiej od 31 grudnia 1944 do 28 czerwca 1945

  • Edward Osóbka-Morawski ur. 1909, zm. 1997
  • Prezes Rady Ministrów
  • Władysław Gomułka ur. 1905, zm. 1982, od 31 grudnia 1944 do 28 czerwca 1945
  • Wiceprezesi Rady Ministrów
  • Stanisław Janusz ur. 1890, zm. 1970, od 31 grudnia 1944 do 28 czerwca 1945
                                     

33. Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego od 21 lipca 1944 do 31 grudnia 1944

  • Prezes Rady Ministrów
  • Edward Osóbka-Morawski ur. 1909, zm. 1997
  • Andrzej Witos ur. 1878, zm. 1973, od 21 lipca 1944 do 9 października 1944
  • Wiceprzewodniczący PKWN
  • Stanisław Janusz ur. 1890, zm. 1970, od 9 października 1944 do 31 grudnia 1944
  • Wanda Wasilewska ur. 1905, zm. 1964, od 21 lipca 1944 do 31 grudnia 1944
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →